Žala jūsų organizmui
Kanapių žala sveikatai
Kanapių preparatai veikia psichiką (yra psichoaktyviosios medžiagos), nes į jų sudėtį įeina tetrahidrokanabinolis (THC) – svarbiausia kanapių svaiginamoji medžiaga. Kanapių vartojimas kelia grėsmę jaunų žmonių psichiniam ir fiziniam vystymuisi, o ilgalaikis ir intensyvus kanapių vartojimas sukelia psichologinę priklausomybę ir vysto toleranciją (reikia vis didesnės dozės). Kaip ir bet kokio kito narkotiko, kanapių poveikis jas vartojančiam asmeniui priklauso nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, ankstesnės kanapių (ar kitų narkotikų) vartojimo patirties, genų, lyties, kanapių vartojimo būdo ir kanapių stiprumo. Apsvaigus nuo kanapių, prarandamas gebėjimas priimti apgalvotus sprendimus, sutrinka orientacija. Todėl kyla pavojus, patekti į pavojingas situacijas: išbandyti kitas psichoaktyviąsias medžiagas, turėti nesaugius ar net per prievartą lytinius santykius ir t. t. Be kita ko, vartojant kanapes tampa sunku atlikti tikslius judesius, sulėtėja reakcija, silpnėja raumenų jėga, didėja apetitas ir svoris, sutrinka miegas, pablogėja vairavimo įgūdžiai.
Smegenys
Net labai saikingas kanapių vartojimas pažeidžia smegenis, o nuolatinis kanapių vartojimas yra susijęs su įvairiomis psichikos sveikatos problemomis: depresija, nerimu, mintimis apie savižudybę, asmenybės sutrikimais, psichikos ligomis. Jaunuolių smegenys dar vystosi, todėl yra itin pažeidžiamos – mažėja intelekto koeficientas, gali sukelti šizofreniją, paūminti psichikos ligas. Taip pat kanapės silpnina atmintį, dėmesingumą, gebėjimą susikaupti, ką nors išmokti ir įsisavinti informaciją, mąstymas tampa miglotas, atsiranda baimė, nerimas, panika. Vartojant kanapes taip pat suprastėja smegenų kraujotaka.
Akys
Nuo kanapių vartojimo išsiplečia akių kraujagyslės ir parausta akių obuoliai.
Dantys
Nuo kanapių rūkymo išsausėja burnos gleivinė. O tai reiškia, kad burnoje seilės nesikaupia taip, kaip turėtų, jos nepadeda išvalyti nešvarumų ir pašalinti bakterijų. Todėl rūkančiuosius žmones dažniau kankina įvairios burnos infekcijos ir jų dantys lengviau pasiduoda ėduoniui.
Širdis
Nuo kanapių rūkymo padažnėja širdies ritmas, pakyla kraujo spaudimas, gali ištikti širdies priepuolis, taip pat ištikti širdies smūgis ar insultas.
Kvėpavimo sistema
Kanapių dūmuose yra panašių kenksmingų cheminių medžiagų kaip ir tabako dūmuose. Kanapių dūmai dirgina plaučius ir padidina kitų kvėpavimo takų ligų riziką, nes į organizmą patenka daug toksinių medžiagų. Nuolatos kanapes rūkantys žmonės susiduria su tokiais pačiais kvėpavimo sutrikimais kaip ir rūkantieji tabaką, pavyzdžiui, kasdieniu kosuliu, dažnesnėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis, lėtinėmis bronchų, plaučių ligomis ir didesne plaučių infekcijų rizika (pvz.: pneumonija). Kanapių dūmuose yra kancerogeninių medžiagų, todėl jie taip pat gali padidinti plaučių vėžio riziką.
Reprodukcinė sistema
Kanapių rūkymas gali paveikti ir vyrų, ir moterų vaisingumą. Vyrams kanapių vartojimas didina impotencijos, spermos pakitimų riziką. Kanapių vartojimas moterims gali neigiamai veikti ir sutrikdyti ovuliaciją. Taip pat gali pažeisti besivystantį embrioną. Vaikai, kurių motinos nėštumo metu vartojo kanapes, vėliau gali turėti atminties, dėmesio, suvokimo ir problemų sprendimo sunkumų.
Oda
Kaip rūkant tabaką taip ir rūkant kanapes, rūkantiems anksti pradeda senti oda – pablogėja kraujotaka, oda netenka baltymų ir vitamino A, todėl ilgainiui praranda elastingumą, ima sausėti ir raukšlėtis.
Virškinimo sistema
Kanapių vartojimas sukelia pykinimą ir vėmimą, o taip pat kenkia kepenims. Paaštrina skonius, žadina apetitą.